Єдина Країна! Единая Страна!
Чутівський районний методичний кабінет Четвер, 21.09.2017, 11:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Пошук

Форма входу

Опитування
Хто Ви, наш відвідувач?
Всього відповідей: 159

Новини ПедпресаСидоренко

Випускникам 2016 року


Шановні друзі! На цій сторінці знаходяться матеріали. які необхідно опрацювати, перш ніж ви зареєструєтуся на пробне та основну сесію  ЗНО 2016

Пробне ЗНО - це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, яке дає можливість Вам ознайомитися з процедурою проведення ЗНО.  Коли?Реєстрація на пробне ЗНО: з 05 до 30 січня 2016 року.Де? Сайт Харківського регіональногоцентру оцінювання якості освіти(ХРЦОЯО) http://zno-kharkiv.org/ua/ Як? Розділ сайту "Пробне ЗНО"

Участь у пробному ЗНО  дасть змогу:
•  ознайомитися із процедурою проведення;
•  психологічно адаптуватися до процедури ЗНО;
•  навчитися працювати із зошитом та бланками відповідей;
•  правильно розраховувати час на виконання завдань ЗНО;
•  отримати результат  з певного предмета тощо.
Реєстрація на пробне ЗНО-2016  триватиме з 05 по 30 січня 2016 року

Особливості реєстрації
1. На сайті ХРЦОЯО у розділі «Пробне ЗНО-2016»:
-ознайомитися з Порядком проведення пробного ЗНО-2016;
-заповнити всі поля електронної форми та отримати персональний код (зберегти код!);
-зайти на сторінку «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО».
2. Роздрукувати Заяву та реквізити для оплати кожного замовленого предмета окремо.
3. Оформити Заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО.
4. Оплатити послугу з проведення пробного ЗНО протягом 3 робочих днів із дня електронної реєстрації.
5. Перевірити оплату та надходження Заяви на сторінці «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» через 10 робочих днів із дня оплати та відправки Заяви.
6. Роздрукувати із сторінки «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» Запрошення, в якому буде зазначено місце та час проведення (після 12 березня 2016 року).
Сплачені квитанції не відправляються!
Календар пробного ЗНО-2016
02 квітня 2016          українська мова і література
09 квітня 2016            англійська мова, біологія,
                             географія, іспанська мова, історія України,
                             математика, німецька мова, російська мова,
                             фізика, французька мова, хімія
Пробне ЗНО проводиться на платній основі . Вартість послуг із проведення пробного ЗНО з одного предмету складає 111 грн
Для запитань :  probne@zno-kharkiv.org.ua

Нормативна база ЗНО – 2016:

 ü  Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1095 (в редакції постанови КМУ від 08.07.2015 № 533);

 ü  Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 «Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (із змінами), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.09.2015 № 1152/27597;

 ü  Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.09.2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році»;

 ü  Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.10.2015 № 1050 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 р. № 940» (Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2015 № 1270/27715;

 ü  Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.10.2015 № 1108 «Про підготовку до проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»;

 ü  Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1121 «Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» в редакції наказу МОНУ від 05.11.2014 № 1276;

 ü  Наказ Міністерства освіти і науки України від 05.11.2015 № 1143 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

 З текстом нормативних документів можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua) або на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://zno-kharkiv.org.ua).

Реєстрація на ЗНО-2016 року
Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, можуть зареєструватися особи, які мають повну загальну середню освіту або є випускниками навчальних закладів системи загальної середньої освіти поточного навчального року.
Терміни реєстрації: 01.02.2016 – 04.03.2016.
Внесення змін до реєстраційних даних - до 18.03.2016.
Реєстрація відбувається за допомогою спеціальної програми, яка розміщена на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua)
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року реєструються та подають комплекти реєстраційних документів до закладу, в якому навчаються. Загальноосвітні навчальні заклади формують та надсилають Харківського РЦОЯО реєстраційні документи випускників та списки осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО (зразок списку ЗНЗ)
Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів реєструються самостійно (або за допомогою пунктів реєстрації) та надсилають комплект  реєстраційних документів рекомендованим листом у встановлені строки (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті) до Харківського РЦОЯО.
Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів із числа осіб з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.
Для реєстрації на ЗНО особа має подати такі документи:

1)    оформлену реєстраційну картку;

2)    копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності один з документів 

3)    копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в поточному навчальному році повної загальної середньої освіти (для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів і випускників закордонних навчальних закладів) (зразок довідки).
Окремі категорії осіб мають також подати:

1) оригінал відповідного висновку, виданого органом або закладом охорони здоров’я, із зазначенням особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання – для особи з особливими освітніми потребами (орієнтовний перелік особливих (спеціальних) умов, що можуть бути створені для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання)

2) копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу – для особи, у документах якої є розбіжності в персональних даних

3) копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації, – для особи, яка подає документи, оформлені іноземною мовою.

На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.
 Реєстрація осіб для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання
 Окремі категорії осіб, які не мають можливості пройти ЗНО під час основної сесії, можуть у межах часу, відведеного на реєстрацію (перереєстрацію), зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО.
         Для цього разом із реєстраційними документами такі особи мають також подати заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, та відповідний підтверджуючий документ.
Особа, яка в поточному році навчається за кордоном (випускник поточного року навчального закладу системи загальної середньої освіти України або його підрозділу, що розташований за кордоном, випускник закордонного навчального закладу, учасник міжнародної програми з обміну тощо) та не може пройти ЗНО під час основної сесії, у межах часу відведеного на реєстрацію:
- довідку, що підтверджує факт навчання за кордоном;
- заяву щодо надання можливості пройти ЗНО з певного (-их) предмета (-ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії (зразок заяви)
Особа, яка за релігійними переконаннями не може взяти участь в основній сесії ЗНО з одного чи кількох предметів:
- клопотання релігійного управління (центру), що діє згідно із законодавством України про свободу совісті та релігійні організації
- заяву щодо надання можливості пройти ЗНО з певного (-их) предмета (-ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії (зразок заяви)
Учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, зазначених у Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, та які не мали змоги здійснити реєстрацію в основний період, можуть зареєструватися в додатковий період 19 березня – 20 травня 2016 року.
 Такі особи разом із реєстраційними документами мають також подати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії та відповідний підтверджуючий документ.
Реєстрація осіб, які за рішенням судів перебувають в установах пенітенціарної системи України, здійснюється відповідно до угоди, укладеної між Українським центром оцінювання якості освіти та Державною пенітенціарною службою України.
Якщо випускник минулих років або учень (слухач, студент) професійно-технічного, вищого навчального закладу через певні причини не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні, то він повинен до завершення строку, відведеного для перереєстрації, надіслати до відповідного регіонального центру раніше отриманий сертифікат і заяву про відмову в реєстрації .

 


 Випускникам 2013 року!
Дорогі юні друзі!
Ось і стали ви на поріг одного із найвідповідальніших періодів у своєму житті – адже вже весною наступного року на вас очікує серйозний перший життєвий екзамен – ЗНО!
Час швидкоплинний – шкільне життя стрімко виведе вас у самостійне життя.
Не гайте часу! Вже з перших навчальних днів треба починати підготовку до тестування.
Дізнавайтеся вже зараз усе можливе про ЗНО, визначайтеся скоріше з переліком необхідних вам предметів, починайте напружено працювати!
Лише так ви зможете успішно скласти тести, а отже і стати студентом омріяного університету та здійснити свою мрію.
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти на своєму сайті вже зараз має безліч корисної інформації для вас.
Вже сьогодні ви можете скористатися інформацією розділу «Методичний порадник», в якому зможете опрацювати тести минулих років, і пройти онлайн тренувальне тестування з автоматичним визначенням результату у тестових балах.
У розділі «Методичний порадник» буде опубліковано інформацію щодо тестів ЗНО-2013: програми з усіх предметів окремо, на основі яких будуватиметься зміст тестів, і також характеристики тестів з усіх предметів окремо з визначенням кількості, форм, схем оцінювання, часу виконання завдань.
Слідкуйте за нашою інформацією, звертайтеся за консультаціями та допомогою.
Щасливої дороги!


Шановні випускники!
У Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.08. 2012 р. № 943 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2013 році».
Цим документом встановлено, що зовнішнє незалежне оцінювання бажаючих вступати в 2013 році до вищих навчальних закладів буде проводитися з таких предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, світова література, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.
Кожен абітурієнт матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох предметів.
Тести для зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами; світової літератури – російською мовою.

http://metodika.at.ua/943.zipПробне ЗНО 2013 року
У 2013 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися:
23 березня 2013 року об 11.00 – з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (за вибором): англійської, німецької, французької або іспанської;
30 березня 2013 року об 11.00 – з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, триватиме з 1 до 30 листопада 2012 року.
Вартість пробного тестування з одного предмету складає 89 грн.
9 кроків для проходження пробного ЗНО-2013
1. На сайті ХРЦОЯО у розділі «Пробне ЗНО»:
ознайомитися з умовами проведення;
заповнити всі поля та отримати персональний код (зберегти код!);
зайти на сторінку «Особистий кабінет».
2. Роздрукувати Заяву та квитанції для оплати кожного замовленого предмета окремо.
3. Оформити Заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО.
4. Оплатити квитанції в будь-якому банку протягом 3 робочих днів із дня електронної реєстрації.
5. Перевірити оплату та надходження Заяви на сторінці «Особистий кабінет» через 10 робочих днів із дня оплати квитанцій та відправки Заяви.
6. Роздрукувати із сторінки «Особистий кабінет» Запрошення, в якому буде зазначено місце та час проведення (після 1 березня 2013 року).
7. З’явитися на пункт пробного тестування, маючи при собі документ, що посвідчує особу, та Запрошення.
8. Перенести відповіді із паперового бланку до електронного бланку, який розміщений на сторінці «Особистий кабінет» (після 23 березня 2013 року).
9. Ознайомитись із результатом на сторінці «Особистий кабінет» (після 5 квітня 2013 року).Затверджено Умови прийому до ВНЗ України у 2013 році
| 16.11.2012
Відповідний наказ підписано Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником та затверджено Міністерством юстиції 13 листопада 2012 року.
Детальніше з Умовами прийому до ВНЗ України у 2013 році, Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів можна ознайомитися у рубриках «Нормативно-правова база» та «Вступна кампанія» (Наказ Міністерства № 1244 від 5 листопада 2012 року зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2012 року за № 1902/22214).


http://metodika.at.ua/Umovy.zipКалендарний план підготовки та проведення ЗНО-2013
Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.11.2012 № 1297 затверджено Календарний план підготовки та проведення ЗНО-2013.
Подання реєстраційних документів особами, які виявили бажання пройти ЗНО в 2013 році: 4 січня - 5 березня 2013 року.
Проведення ЗНО:
3 червня 2013 року – хімія;
5, 6 червня 2013 року – українська мова і література;
8 червня 2013 року – іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська);
10 червня 2013 року – російська мова;
12, 13 червня 2013 року – математика;
15 червня 2013 року – географія;
17 червня 2013 року – всесвітня історія;
19, 20 червня 2013 року – історія України;
22 червня 2013 року – фізика;
25 червня 2013 року – біологія;
27 червня 2013 року – світова література.
Проведення додаткової сесії ЗНО: 4 - 11 липня 2013 року

Шановні випускники !
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – ЗНО) 2012 року триватиме з 1 січня до 20 лютого.
Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження ЗНО
1. Ознайомитись із Правилами прийому до вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати ЗНО з яких мають бути зазначені в Сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат).
2. Здійснити вибір предметів, із яких Ви бажаєте скласти тести.
Увага! У 2012 році ЗНО проводитиметься з таких предметів:
українська мова і література математика
історія України фізика
російська мова біологія
хімія географія
всесвітня історія іноземні мови (англійська, німецька,французька, іспанська)*
* Вам буде надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови
3. Підготувати необхідні для реєстрації документи та матеріали:
-копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2011 року не виповнилося шістнадцять років і які не отримали паспорт); 
-копію документа про повну загальну середню освіту. Якщо Ви такого документа ще не маєте, але здобудете повну загальну середню освіту в 2012 році – подайте довідку з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти (зразок довідки);
-дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;
-висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов проходження ЗНО (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);
-копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (для осіб, у документах яких є розбіжності в особових даних);
-переклади документів державною мовою, завірені нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
-заяву-реєстраційну картку. Сформувати її можна самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2012 році (далі – Програма), розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації. 
На копіях документів, що надаються для реєстрації, напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте особистий підпис і зазначте власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.
4. Надіслати не пізніше 20 лютого на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр) реєстраційні документи. Пересилку документів бажано здійснити цінним листом із описом вкладення.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який буде надіслано Вам рекомендованим листом разом із:
-реєстраційною карткою абітурієнта;
--інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2012 рік»;
повідомленням про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).
Застереження:
Ви не будете зареєстровані для проходження ЗНО, якщо:
-надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
-неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;
-зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
-подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем відправлення).
Про факт відмови в реєстрації для проходження ЗНО Вам буде надіслано повідомлення.
Отримавши повідомлення, усуньте причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, та надішліть повторно реєстраційні документи до відповідного регіонального центру.
Також Вам буде відмовлено в реєстрації, якщо ми не зможемо створити особливі (специфічні) умови для проходження ЗНО відповідно до поданого висновку закладу охорони здоров’я.
Якщо протягом трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів Ви не отримали Сертифікат або лист з відмовою в реєстрації, зверніться до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.
Якщо у Вас виникла потреба змінити перелік предметів, із яких необхідно скласти тести, або внести зміни до персональних даних, то пройдіть реєстрацію повторно, надіславши до регіонального центру реєстраційні документи та раніше отриманий Сертифікат 2012 року.
Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).
Особи, які виявили бажання пройти ЗНО, але через певні причини не мають можливості зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного на реєстрацію, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.
Не відкладайте реєстрацію на останні дні. Це зумовить додаткові проблеми як для Вас, так і працівників регіональних центрів.
Бажаємо успіхів!

http://metodika.at.ua/info_kutochok_2.zipРозпочато реєстрацію на ЗНО-2013
4 січня 2013 року розпочато реєстрацію осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Абітурієнти матимуть можливість подати реєстраційні документи до 5 березня.

З детальною інформацією про порядок подання документів, необхідних для здійснення реєстрації, можна ознайомитися у розділі «Реєстрація ЗНО-2013».

ХРЦОЯО


Нововведення ЗНО-2013 торкнулися тестів з історії України, всесвітньої історії, фізики, а також іноземних мов. Газета «Освіта України» № 50 від 10 грудня 2012 року 
Реєстрацію на пробне тестування завершено, а вже із 4 січня 2013 року можна записатись на «бойове».
Зовнішнє незалежне оцінювання – це вже звична для нашої країни форма вступних випробувань. Кардинальних змін у процедурі і змісті ЗНО 2013 року не передбачається, але певні відмінності всетаки є. Очільник Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева розповіла, скільки учасників пробного й «бойового» тестувань очікують, як змінилися тести з історії України, всесвітньої історії й фізики, а також про плани боротьби з порушниками.
30 листопада завершено реєстрацію на пробне тестування, яке відбудеться 23 і 30 березня. Бажання спробувати сили виявили 255 тисяч осіб. 4 січня розпочинається реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 5 березня. До 19 березня до реєстраційних даних можна вносити зміни.
– Інколи буває, що людина вирішила складати тестування не з тих предметів, на які подала заявку, а з інших, – розповідає Ірина Зайцева. – Це буде можливо змінити протягом двох тижнів, однак тільки для тих, кого вже буде зареєстровано.
Чи складати тести в шабат?
Отже, основна сесія ЗНО розпочинається 3 червня тестом з хімії. Це не наймасовіший предмет, тому така практика, як вважають в УЦОЯО, себе виправдала.
– Коли 2011 року ми почали з української мови й літератури, було чимало запізнень, – каже Ірина Зайцева.
Завершиться основна сесія ЗНО 27 червня тестом зі світової літератури. До речі, цей предмет – новинка 2013 року. Тести з двох предметів – іноземна мова (8 червня) й географія (15 червня) – проводитимуться в суботу.
– Зазвичай ми намагаємося тестування на суботу не ставити, хоча директори регіональних центрів оцінювання якості освіти кажуть, що у вихідний день абітурієнтам легше діставатися до пунктів тестування, – коментує Ірина Павлівна.
Цікаво, що до центру надходять окремі звернення від абітурієнтів і батьків щодо неможливості складати тестування в суботу через… релігійні переконання.
– Поперше, в нас освіта має світський характер, – говорить Ірина Зайцева. – Але якщо людина таки дотримується переконань, то в неї є можливість зареєструватися на додаткову сесію. Релігійні переконання можуть бути для цього підставою.
Очікуємо понад 300 тисяч
Цього року, за прогнозами УЦОЯО, очікується 311,5 тисячі учасників ЗНО. Найвелелюдніші тестування з української мови й літератури, історії України, а також математики вже традиційно відбуватимуться у дві сесії. Оголошення результатів планують розпочати 18 червня й до 5 липня оприлюднити всі результати основної сесії, а до 16 липня – додаткової.
Абітурієнти, як і минулого року, мають право складати тести з чотирьох навчальних предметів. Коли вступник реєструватиметься, він має вказати, чи потрібний йому переклад при складанні тестування. Так, окрім тестів з іноземних мов і з української мови й літератури, всі інші можуть бути перекладені російською, румунською, польською, молдовською, угорською і кримськотатарською мовами – тими, якими учня навчали в загальноосвітньому навчальному закладі.
– Раніше абітурієнт отримував два зошити – українською й мовою нацменшин, яку він замовив, – повідомила Ірина Зайцева. – В 2013 році ми відмовляємось від цього. Абітурієнт отримує зошит тільки тією мовою, яку він замовив.
У минулі роки були випадки, коли деякі жартівники замовляли три предмети різними мовами. А переклад тестів – дуже складна процедура, адже потрібно дотриматись усіх вимог щодо конфіденційності. Тож, за словами директора УЦОЯО, жартівники перевірятимуть знання мов не на зовнішньому незалежному оцінюванні.
Нове в змісті
Деякі зміни торкнулись і змістової частини тестів, зокрема, з історії України, всесвітньої історії, фізики, а також іноземних мов.
– Вони не кардинальні, але ми щорічно вдосконалюємо змістову частину тестів, – розповідає Ірина Зайцева. – І цього року, наприклад, деякі зміни відбулись у тестах з історії України та всесвітньої історії. Дещо скорочено кількість завдань – із 60 до 55, але зменшено й час на їхнє виконання. Якщо раніше тест виконувався протягом 150 хвилин, то цьогоріч відводиться 135.
Зменшено й кількість завдань у тестах з фізики – з 36 до 34. Зокрема, за рахунок того, що більшу частину тестових завдань орієнтовано не на вибір однієї правильної відповіді (були нарікання викладачів ВНЗ, що таку відповідь можна вгадати).
– Щоб дистанціюватись від цього, ми даємо більше завдань у відкритій формі з короткою відповіддю, – зазначила Ірина Павлівна. – Тобто не тих, де потрібно вгадувати, а таких, де доведеться міркувати.
Поліпшили й тести з іноземної мови – вдосконалили критерії оцінювання власного висловлювання. Кількість комунікативних ситуацій, які потрібно розбирати при виконанні тесту з іноземної мови, скорочено із чотирьох до трьох. Фахівці вважають, що це підвищить якість тесту.
Боротьба з порушниками
Триває вдосконалення форм боротьби з порушниками. В жовтні на колегії МОНмолодьспорту розглядалось питання протидії тим, хто порушує процедуру тестування або не дотримується вимог до її учасника.
– Це передусім стосується мобільних телефонів та інших пристроїв, які забороняється використовувати відповідно до порядку проведення ЗНО, – повідомила Ірина Павлівна. – Людина може прийти на тестування, маючи при собі мобільний телефон, але на час опитування вона повинна залишити його в спеціально відведеному місці й після закінчення забрати.
Металошукачі й камери – засоби, що виправдали себе цього року, вважають в УЦОЯО. Тож у 2013-му буде більше пунктів тестування, де вони застосовуватимуться. Як і цього року, наступного орієнтуватимуться на облаштування пунктів у вищих навчальних закладах.
– На нашу думку, вищий навчальний заклад має бути зацікавлений у тому, щоб

Наші партнери
ПОІППО
ХРЦОЯО
Чутово Відділ освіти
Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Форум директорів шкіл України
Новокочубеївська ЗОШ I-III ступенів
Артемівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Сторожівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Прогноз погоди
Подвійний клік на інформері - детальний прогноз на кілька днів

Block title
Block content

Block title
Block content

Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Чутівський райметодкабінет © 2017