Головна » Файли » Сторінка психолога » Поради

Як боротися з осінньою депресією?
29.10.2012, 17:08

Скорочення світлового дня, похолодання, погіршення погоди... Навіть глибоко в підсвідомості бринить смуток від того, що закінчилося літо і приходить занепад природи — як занепад життя. Ми всі по-різному відгукуємося душею на осінь...
На фізіологічному рівні людина дуже чутлива до змін у природі. Відтак може з’явитися не лише роздратування, а й гнів. Здебільшого людина в цей період гнівається на природу, але визнати та зрозуміти це не може.
Зазвичай будь-яка депресія розпочинається словами "не хочу". Не хочу зустрічатися з людьми, ходити на роботу, готувати їжу тощо. Яскравий донедавна світ стає сірим та нецікавим, і восени це виражено найкраще. Пізніше "не хочу" змінюється на "не можу". І справді, немає ні сил, ні бажання робити щось взагалі. Саме в цей період може з’явитися страх та невпевненість у собі, що тягнуть за собою більш складні форми психічних захворювань.
Основними симптомами депресії є втрата інтересу до повсякденної діяльності, відчай, пригнічення, байдужість, нездатність концентруватися, постійні роздуми про одне й теж саме. Як правило, людина, що страждає на депресію, не хоче, щоб їй допомагали і вважає, що з нею все в порядку, а от оточуючим варто було б змінитися. Вона погано спить, навіть якщо приймає снодійне, мало говорить, уникає спілкування. При будь-якому стійкому емоційному порушенні, появі незвичних для вас рис характеру, а тим більше депресивних розладах варто перш за все обстежитись. Дуже часто причиною таких негараздів є приховані хвороби.
Говорячи про методи позбавлення від депресії, варто відзначити, що будь–яке "лікування" має розпочинатися з виявлення джерела хвороби. Найпоширеніший варіант появи депресії — банальна перевтома. У такому випадку, окрім погіршеного настрою й апатії, у людини зазвичай присутнє надмірне роздратування.
Слід пам’ятати, що, як стверджують лікарі, будь–яка депресія, чи сезонна, чи ні, дуже шкодить здоров’ю в цілому та зокрема самооцінці. Тож добре подумайте, чи варто піддаватися хандрі. Треба простіше сприймати життя, не переживати через дрібниці. Сходіть на зустріч із друзями, за покупками, займіться спортом… Оточіть себе гарними і улюбленими речами. Підвищіть рівень гормону радості серотоніну в процесі поїдання чорного шоколаду і вершкового морозива. Ні в якому разі не мучте свій організм дієтами. Худнути будете в травні, а зараз насолоджуйтеся їжею. А якщо дуже боїтеся погладшати – краще займіться спортом. І взагалі – просто робіть те, що приносить Вам радість, і все у Вас буде добре. Позитивний погляд на реальність позбавить зайвих нервових навантажень, а отже — запобігатиме серйозним проблемам зі здоров’ям.
Осінь – це прекрасна пора. Прогуляйтеся по парку і послухайте шурхіт листя під ногами. Про цю пору року написано стільки віршів та оповідань, пісень і романів… Навчіться любити осінь, бачити в ній красу і позитив. І тоді ніяка «осіння депресія» не буде Вам страшна.
Підготувала психолог РМК Шаповаленко Ю.О.
Категорія: Поради | Додав: Методист | Теги: поради психолога, робота психолога
Переглядів: 583 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]