Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 90 91 »

      

  Шановні колеги!

Зі святом Останнього дзвоника!

Спасибі за Ваш подвижницький труд, добре серце, компетентність у викладанні предметів, толерантність, віру у краще майбутнє української освіти.

Нових творчих злетів! Хороших учнів! Миру та стабільності!

З повагою К.Курінна, завідуюча  РМК

... Читати далі »
Переглядів: 186 | Додав: Методист | Дата: 27.05.2016

24 травня 2016 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з представниками громадської платформи РПР.

Ця зустріч була присвячена питанням співпраці Міністерства та представників Реанімаційного Пакету Реформ (РПР), а також подальшої побудови ефективного діалогу всіх зацікавлених сторін (освітяни, науковці, молодь) навколо питань реформування освіти та науки.

Лілія Гриневич розповіла про першочергові завдання Міністерства освіти і науки на найближчі 100 днів та пріоритетні завдання у сфері освіти, що увійшли до програми дій Уряду. 

За словами Міністра, серед пріоритетів програми дій Кабінету Міністрів України у сфері освіти та науки – модернізація професійно-технічної освіти, здійснення дерегуляції та дебюрократизації, завершення міжнародного аудиту в рамках програми ЄС «Горизонт 2020» та створення Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.

 Лілія Гриневич підкреслила важливість змісту освіти у процесі реформування галузі. «Це не дає результат завтра, але без цього немає реформи», - наголосила Міністр. У цьому питанні МОН повинно проводити велику просвітницьку роботу серед вчителів та разом з розробником освітніх он-лайн проектів Educational Era вже працює над створенням електронної платформи для обміну думками та досвідом щодо модернізованих програм початкової школи. 

Під час зустрічі Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відповіла на запитання експертів ... Читати далі »

Переглядів: 153 | Додав: Методист | Дата: 27.05.2016

Із 2016 року сертифікати ЗНО будуть дійсні не менше 2-х років. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання уряду 11 травня 2016 року.
"Зараз напрацьована така методологія зовнішнього незалежного оцінювання, коли можна говорити про те, що сертифікати ЗНО можуть бути дійсними впродовж 2-3 років", – повідомила міністр. Лілія Гриневич зазначила, що в останні роки випускникам треба було щороку складати зовнішнє незалежне оцінювання, адже до вищого навчального закладу приймали лише за сертифікатами року вступу. «Це було пов’язано з відсутністю методики, що давала б можливість порівняти сертифікати різних років. Тепер така можливість буде і сертифікат буде дійсний не менше двох років», – пояснила Лілія Гриневич.
За словами Лілії Михайлівни, кількарічний термін дії сертифікату – це європейська практика. Вона пояснила, що в 2015 році в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, і вже другий рік поспіль запроваджено поріг «склав/не склав», як у міжнародних тестах. «Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року», – додала міністр.
Відповідні норми будуть закладені в умовах прийому до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені й оприлюднені восени. «Поки що ми продовжуємо наукову й експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно», – наголосила Лілія Гриневич.
Міністр навела приклад того, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. «Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ або відкласти його на рік».
Окрім того, міністр поінформувала, що сьогодні 132 тисячі українських випускників взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з математики. У ЗНО з української мови та літератури взяли участь 267 тисяч дітей, що становить 95 % від тих, хто зареєструвався, водночас, за результатами, наразі подано лише 2 апеляції.
... Читати далі »
Переглядів: 167 | Додав: Методист | Дата: 24.05.2016

18-19 травня  на базі навчальних закладів м. Комсомольська відбувся обласний семінар-практикум для завідуючих( директорів) районних(міських) методичних кабінетів( центрів): "Створення умов для підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів". Сьогодні освітній процес  потребує  педагогів високої кваліфікації, майстрів своєї справи. Вимоги до професійної діяльності вчителя підвищуються. Учитель перетворюється з авторитарного транслятора готових ідей у натхненника розвитку інтелектуального і творчого потенціалу учня. Тому методична робота спрямована на формування професійної компетентності, розвиток творчого потенціалу педагогів, вироблення інноваційного стилю діяльності, залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи з метою упровадження інноваційних технологій у навчальний процес. Тому всі учасники семінару мали можливість ознайомитись з діяльністю методичного кабінету відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області з проблеми створення умов підвищення науково-методичного та професійного рівнів педагогічних кадрів.Творчі напрацювання колективів СЗОШ  І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І.Бугаєвської, СЗОШ І-ІІІступенів №4 з поглибленим вивченням англійської мови, ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, дошкільного навчального закладу "Попелюшка" вразили нестандартними методами роботи з педагогічними працівниками з метою розвитку мотивації досягнення успіху, визначення власних цілей, формування навичок роботи в команді; упровадженням хмарних технологій, використанням єдиного інформаційного простору для забезпечення доступу педагогічних працівників, учнів та батьків до якісної освіти, формування сучасного світогляду особистості, розуміння нею ролі інформаційних процесів; високим рівнем ролі методиста як тьютора, модератора, менеджера, фасилітатора, ініціатора змін, що за своїм професійним рівнем готовий забезпечити науково-методичну, інформаційну, консультативну та комунікативну допомогу. Робота семінару була конструктивною, продуктивною. Велика вдячність освітянам Комсомольська. Творчих успіхів!
К.Курінна, завідуюча РМК
Переглядів: 142 | Додав: Методист | Дата: 24.05.2016

      Вишивка бере свій початок з епохи пізнього неоліту (6 тис. років до н.е.), можливо, була поширена в племенах трипільської культури. Фактично, всі племена і народи, що колись пройшли по нашій землі, залишили свій слід у традиційній українській вишивці. Елементи орнаментів, використовуваних трипільцями, сарматами та скіфами, можна бачити у вишиванці і зараз. Слов’яни Київської Русі носили вишитий одяг і після Х століття (один із яскравих прикладів – Іпатіївський літопис 1252-го, в якому стверджується, що князь Данило Галицький під час однієї з високих зустрічей був одягнений в обшитий мережками кожух). Мало того, вишивання вважалося однією з найбільш шанованих професій: сестра Володимира Мономаха організувала в Андріївському монастирі Києва спеціальну школу. Молоді дівчата навчалися в ній шиттю сріблом і золотом. Цікаво, що, попри вплив з боку інших народів на культуру стародавньої Русі, вишивка залишилася практично недоторканою – творчий потенціал народу і повага до традицій були настільки сильні, що створили свій унікальний стиль. Багато давніх традицій вишивки дійшли до наших днів, деякі трохи змінилися. За довгу історію української вишивки народними майстринями було створено близько ста різних технік вишивання, що визначають особливості вишивки, надають їй оригінальності та самобутності. У кожному регіоні України воліють використовувати свої техніки, притаманні даній місцевості. Вони характеризують особливості місцевої вишивки, за якими можна дізнатися, в якій частині України були створені рушники чи вишиванки. Велике значення мали також кольори, орнаменти і візерунки.
Цього святкового дня школярі змогли відчути подих років. Багато з них прийшли до школи у вишиванках.
Із сайтів шкіл
Переглядів: 143 | Додав: Методист | Дата: 24.05.2016