Головна » 2014 » Грудень » 5 » ДБАЄМО ПРО ПСИХОЛОГІЧНИЙ МІКРОКЛІМАТ
15:56
ДБАЄМО ПРО ПСИХОЛОГІЧНИЙ МІКРОКЛІМАТ

06 листопада 2014 року на базі районного методкабінету відбулося спільне засідання учителів початкових класів та психологічної служби на тему «Створення сприятливого психологічного мікроклімату на уроках».

Юрченко Л.Г.- методист РМК, акцентувала увагу присутніх  на важливості даної проблеми; розкрила основні поняття та чинники, які  сприяють створенню позитивного  психологічного клімату на уроці;  відмітила, як формувати та регулювати  психологічний клімат на різних етапах та різних видах діяльності, якими чинниками зумовлюється вибір конкретної форми  роботи; наголосила на необхідності врахування особливостей організації навчальної діяльності, на створенні санітарно-гігієнічних, матеріально-економічних, технічних умов, належного емоційного фону. Були запропоновані окремі варіанти розв’язання конкретних конфліктів, розглянуті стилі спілкування  педагога з учнями, підкреслювалася  важлива роль учителя вустановленні позитивного психологічного мікроклімату та необхідність тісної співпраці з батьками. Учителі отримали список  літератури та інших джерел інформації з даного питання.

Ставнича І.П. – методист РМК, провела з педагогами тренінг на тему «Сприятлива психологічна атмосфера на уроці». Після інформаційного повідомлення  тренера учасники  познайомилися, обєдналися в групи за порами року, спільно виробили правила роботи у групі та записали їх на плакаті. Кожен написав свої очікування від тренінгу і прикріпив на Дереві очікувань. Кожна група виконувала вправи на визначення чинників, що впливають на психологічний клімат, та захищала свої  міркування.  Всі  висловилися щодо  поведінки учителя під час конкретної конфліктної ситуації, яка була запропонована кожній групі, – обговорення було  досить активним, пропонувалися різні варіанти вирішення даних ситуацій. Цікавим було і наступне  завдання:   групами розроблялися  шляхи створення здорового психологічного клімату з позицій учнів, учителів, директорів, батьків; кожна група презентувала свою програму у ході Мозкового штурму. Підводячи підсумки, учасники тренінгу виконали вправу «Очікування» та  відмітили, що їхні очікування справдилися, і висловили  всім організаторам та учасникам подяку за цікаву й  змістовну форму роботи.

Методист РМК Юрченко Л.Г.


Переглядів: 217 | Додав: Методист | Теги: методична робота