Єдина Країна! Единая Страна!
Чутівський районний методичний кабінет Субота, 21.10.2017, 18:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Пошук

Форма входу

Опитування
Хто Ви, наш відвідувач?
Всього відповідей: 160

Новини Педпреса

Головна » 2014 » Квітень » 4 » До 200-річчя Е.Шевченка
16:25
До 200-річчя Е.Шевченка

                 На базі Чутівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості відбулась районна науково-методична конференція «Великий геній українського народу і всього світу», присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. ЇЇ учасниками стали вчителі української мови і літератури та історії шкіл району, письменники – члени Чутівської спілки письменників, працівники бібліотек райцентру, методисти Чутівського районного методичного кабінету.
     Було підготовлено 23 доповіді, до більшості з них – комп’ютерні презентації.
    З вітальним словом до учасників конференції звернулась завідуюча Чутівським районним методичним кабінетом Курінна Катерина Михайлівна, яка привітала всіх із наближенням знаменної дати, зупинилась на світовому значенні життя, літературної та мистецької творчості Тараса Шевченка, побажала успіху у роботі конференції.
    Ряд доповідей були присвячені  темам, які вивчаються у шкільному курсі української літератури. Цікавим був виступ учителя історії Филенківської ЗОШ І-ІІІ  ст. Сьомака Олега Павловича, який поділився із слухачами власними напрацювання з проблеми «Поема «Гайдамаки» як історичне джерело».
    Частина доповідачів висвітлила  питання , що стосувалися діяльності Тараса Шевченка як художника: «Картинна галерея, створена Т.Шевченком на Полтавщині» (Бикова Н.І., Гряківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Жіночі портрети, створені Т.Шевченком» (Сегеда В.М., Таверівська ЗОШ І-ІІ ступенів), «Картини і малюнки Т. Шевченка періоду заслання» (Піддяча В.М., Іскрівська ЗОШ І-ІІ ступенів).
    Із доповіддю «Жанр послання у творчості Т. Шевченка» виступила Венгренюк О.І., Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст.), з напрацюваннями по вивченню  у школі послання «І мертвим, і живим, і  ненародженим землякам моє дружне посланіє…»,  поділилась Дерев’янко С.А. (Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.) Вона ж продемонструвала учасникам зібрання «Кобзар» Т. Шевченка 1929 року видання, який власники книги врятували з будинку під час пожежі в роки Великої Вітчизняної війни.
    У частині доповідей конференції всебічно розглядалися питання значення творчості Т.Г.Шевченка у розвитку сучасної літературної мови (Пальчик Т.А., Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.), у розвитку освіти (С.М.Кравченко, Смородщинська ЗОШ І-ІІ ст.).
    Питання «Шевченко і Полтавщина» також було досить актуальним на конференції. На різних проблемах у межах означеної теми зупинялись Лисенко М.Й. (Черняківська ЗОШІ-ІІ ст.), Пуглій Л.М. (ВойнівськаЗОШ І-ІІІ ст.), Сьомак Т.Г. (Филенківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 Артеменко, методист районного    Методичного кабінету  

  

Переглядів: 199 | Додав: Методист | Теги: РМО вчителів української мови та лі
Наші партнери
ПОІППО
ХРЦОЯО
Чутово Відділ освіти
Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Форум директорів шкіл України
Новокочубеївська ЗОШ I-III ступенів
Артемівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Сторожівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Прогноз погоди
Подвійний клік на інформері - детальний прогноз на кілька днів

Block title
Block content

Block title
Block content

Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Чутівський райметодкабінет © 2017