Головна » 2014 » Травень » 27 » Міжнародна науково-практична конференція
10:40
Міжнародна науково-практична конференція
Міжнародна науково-практична конференція «Упровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній і вищій школах: реалії та перспективи» – 20-те зібрання педагогів країни, приурочене до Дня довкілля та присвячене 20-річчю лабораторії інтеграції змісту освіти Інституту педагогіки НАПН України (керівник – дійсний член НАПН Віра Ільченко).
Співорганізаторами конференції, проведеної 30 квітня цього року на базі Полтавського ОІППО, виступили Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського та лабораторія інтеграції змісту освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.
У конференції взяли участь понад 90 осіб з усіх регіонів України – представники наукових установ та навчальних закладів України й Росії, зокрема, Національної академії педагогічних наук України, Російської академії освіти, Дніпропетровського, Івано-Франківського, Сумського обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, директори шкіл Дніпропетровської та Полтавської областей. Свої вітання з нагоди конференції та ювілею лабораторії надіслали колеги з провідного російського педагогічного журналу «Народное образование».
Проблематикою виступів і дискусій на цьогорічній конференції стали теорія і методика інтегрованого навчання в школі та ВНЗ, реалізація інтегрованого навчання у профільній школі, проблема підготовки вчителів до викладання інтегрованих предметів у профільних класах та досвід впровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній та вищій школах.
Найактуальнішим напрямом роботи зібрання стало обговорення учасниками ідей освіти стійкого розвитку суспільства, до яких спрямовується розвиток освітніх систем країн Європейського Союзу, їхнє втілення впродовж 20 років через модель цілісної освіти «Довкілля», методичну систему модернізації освіти на засадах компетентнісного підходу та освіти для сталого розвитку, здоров’язбережувального навчального середовища, необхідності впровадження принципів підготовки вчителів профільної школи до інтегрованого навчання в шкільну практику, експериментального дослідження впливу інтегрованого навчання на здоров’я учнів, їхній інтелектуальний та психічний стан, аналіз у цьому аспекті традиційного змісту освіти та його навчального середовища.
Ще одна сторінка роботи конференції – обмін досвідом упровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній і вищій школах – дала змогу присутнім розробити та схвалити рекомендації Міжнародної науково-практичної конференції «Упровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній і вищій школах: реалії та перспективи». З-поміж інших пропозицій, науковим зібранням було рекомендовано звернутися до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України на законодавчому рівні вирішити питання про необхідність впровадження в практику школи моделей освіти, які є альтернативою традиційній системі освіти (наприклад, освіти для стійкого розвитку – освітньої моделі «Довкілля»); розглянути можливість подання освітньої моделі «Довкілля» на здобуття Нобелівської премії миру, оскільки ця модель є внеском педагогів освіти стійкого розвитку суспільства в збереження миру на Землі.
Додаткова інформація

    Підготували: О.О.Буйдіна, О.В.Стоцька, методисти ПОІППО

Переглядів: 245 | Додав: Методист | Теги: наукова діяльність