Головна » 2013 » Березень » 7 » Міжнародний день ГАШ в Чапаєвській школі
11:29
Міжнародний день ГАШ в Чапаєвській школі
     Школа як освітньо-культурний центр на селі сьогодні задовольняє запити громади в різних сферах суспільного буття.Традиційно школа виконує головну свою функцію-надає освітні стандартні послуги.Навчання та виховання підростаючого покоління є головним завданням школи,за останні десять років у період розбудови демократичного суспільства та утвердження гуманістичних принципів співжиття.Школа об’єктивно перетворилась на селі на центр громадського життя. Першими нашими кроками в статусі ГАШ було впровадження спільних проектів, активними учасниками яких були не тільки учні та вчителі, а і їх батьки та громада. Сьогодні ми все більш залучаємо до співпраці батьків, підприємців, громадських діячів. 
1 березня в Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів активно та весело відзначала Міжнародний день громадсько-активних шкіл. Метою свята було представлення моделі громадсько-активної школи як інноваційного закладу.
В рамках цього заходу проходили презентації проектів ГАШ: свято «Проводи зими,закликання весни», економічна гра «Крок до успіху», ярмарок - продаж кондитерських виробів, виготовлених учнями та їх батьками. До участі були запрошені учні, вчителі,батьки, громада села. Під час проведення свята ( за сценарієм класовода 3 класу Рубан Л.А.) «Проводи зими,закликання весни» діти щиро подякували Зимі (медсестра школи Чалик Т.В.) та Діду Морозу (директор будинку культури Сугак В.П.) за веселі зимові свята, за сніжок, морозець та радісно зустріли Весну (мама учениці 2 класу Ломака Л.І.). Закружляли на прощання у вальсі сніжинок учні 1 класу (класовод Сологуб Н.В.). Цікаву весняну казку розповіли учні 2 класу (класовод Бандура С.І.), а батько Юлії Ульянець Володимир Анатолійович дикламував власні вірші про зиму. Роль господині свята виконала мама учениці третього класу Гринько Вікторії Малиш І.Ф..Вона розповіла про традиції українського народу, пригостила дітей обрядовим печивом «жайворонками». Глядачі із захопленням слухали виступ ансамблю народних інструментів у складі учнів 2-го, 3-го класів та батьків УстименкоН.В., МалишІ.Ф., Терещенко Л.Л.. Всі присутні були зачаровані піснями у виконанні сімейного дуету Малиш І.Ф. і її доньки Вікторії та тріо Ломаки Л.І. з доньками Маринкою та Діаною. По закінченню свята учасники дійства спалили опудало зими на шкільному подвір’ї.
Під час проведення економічної гри «Крок до успіху», яку організувала вчитель економіки, керівник районного Центру бізнес-освіти учнівської молоді Чернобай Надія Володимирівна, були запрошені учні 8 – 11 класів школи, батьки, вчителі, підприємці. Симуляційна гра передбачає наступну ситуацію. Кожна команда – це керівництво супермаркету. Одним із ключових факторів є конкурентна ситуація на ринку роздрібної торгівлі. На початку гри на ринку конкурують чотири супермаркети, які знаходяться в однакових умовах. Мета команди менеджерів супермаркету – перемогти в конкурентній боротьбі, одержавши найбільший прибуток.
Команду 8 класу «Гаманець» очолив місцевий підприємець Павленко Микола Васильович, який маючи хороший досвід, допомагав наймолодшій команді приймати важливі рішення щодо діяльності супермаркету.
На підтримку команди 10 класу «Солодка вишня» прийшли батьки Чалик Людмила Василівна та Повшенко Алла Володимирівна, які певний час займались підприємницькою діяльністю і мають досвід роботи в торгівлі.Команда 11 класу «Анубіс» - найбільш досвідчена. Адже вони вже третій рік вивчали економіку, більшість учнів пройшли курс навчання в Обласній школі бізнесу за програмою «Створи своє підприємство».
Та найбільш знаючою, здібною, успішною виявилась команда «Форест» учнів 9 класу, яка посіла перше місце, отримавши найбільший прибуток. Злагоджено, продуктивно працювали Базай В., Єгоров І., Батовський С., Антоненко М., Ваценко І., уміло організовуючи торгівлю у своєму уявному супермаркеті. Для хлопців, які у цьому році є слухачами Чутівського районного Центру бізнес-освіти учнівської молоді і на даний час працюють над складанням власних бізнес-планів, гра «Крок до успіху» - це слушна нагода перевірити отримані знання, здобути уміння і навички у веденні бізнесу.
Весело, цікаво та змістовно пройшов цей день. По закінченню учасники обговорили три взаємозалежні питання щодо історії становлення громадської за характером, демократичної за змістом української школи на теренах Чутівщини, її сьогодення та перспектив розвитку у майбутньому. Найбільш позитивним для нас, вчителів, є те, що учні школи є не лише активними учасниками співжиття громади села, а навчаються визначати проблему, бачити її реалізацію через конкретний план дій, що формує їх активну життєву позицію.
Кокарева С.І.,заступник директора з навчально-виховної роботи
Переглядів: 365 | Додав: Методист | Теги: економічна освіта, ГАШ, громадянська освіта і виховання