Головна » 2016 » Червень » 16 » На Полтавщині планують розбудувати мережу швидкісного інтернету до найвіддаленіших сіл
08:45
На Полтавщині планують розбудувати мережу швидкісного інтернету до найвіддаленіших сіл
Швидкісний інтернет — в кожну об’єднану громаду і віддалене село. Саме за таким принципом на Полтавщині розбудовуватиметься сучасна мережа високошвидкісного інтернету.
Ініціатором проекту став голова Полтавської ОДА Валерій Головко, котрий сьогодні провів першу зустріч із представниками найбільших компаній-провайдерів, що працюють в регіоні.
Очільник області наголосив, що без якісного й потужного інтернету не може бути якісних послуг. І в рамках реформи децентралізації, зокрема.
— Два місяці тому у рамках проекту GIZ ми відвідували Німеччину, вивчали досвід німців, які децентралізацією займаються вже не один десяток років, — прокоментував Валерій Головко. — Так от швидкісний інтернет доступний у кожному куточку Німеччини. Бо якісний зв’язок — це якісні послуги для населення. Ми не можемо говорити про якісну екстрену допомогу, якщо лікарі не можуть дистанційно швидко провести діагностику чи консультацію з більш досвідченими колегами. Те ж стосується і якісної освіти на селі, яку важко уявити без можливостей інтернету та доступу до інформації.
На зустріч запросили керівників всіх департаментів та управлінь, по селекторному зв’язку підключили голів райдержадміністрацій. Тим паче, що це питання стосується їх безпосередньо. Голови РДА разом із профільними департаментами та управліннями ОДА мають «намалювати» своєрідну карту майбутньої швидкісної мережі. До неї будуть включені всі соціальні заклади — екстреної медичної допомоги, пожежні частини, опорні і звичайні школи, ЦНАПи, бібліотеки, фельдшерські пункти, лікарні тощо.
Оскільки мережа розбудовуватиметься з урахуванням як існуючих об’єднаних територіальних громад, так і тих, які планується створити, великий обсяг роботи дістанеться Департаменту економічного розвитку. Як наголосив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, якісний інтернет повинен бути не лише в центрах об’єднаних територіальних громад — мережа має дійти до кожного села і селища.
Свої пропозиції райони мають подати до кінця червня. Залежно від них представники провайдерських компаній протягом липня нададуть фахові технічні рекомендації.
Що ж до фінансової частини, то тут йдеться як про інвестування самих провайдерів, так і про співучасть бюджетів різного рівня — від обласного до районних та сільських. Тому питання буде детально обговорене з депутатським корпусом обласної ради та місцевих рад. А створення мережі швидкісного інтернету внесуть окремим розділом у програму соціально-економічного розвитку області на наступний рік.
Прес-служба Полтавської ОДА
Переглядів: 165 | Додав: Методист | Теги: Інформатизація