Головна » 2014 » Травень » 5 » Обласний семінар директорів навчальних закладів, які проводять експериментально-пошукову діяльність з розроблення моделей "Школи майбутнього
14:48
Обласний семінар директорів навчальних закладів, які проводять експериментально-пошукову діяльність з розроблення моделей "Школи майбутнього

        Ще один крок до школи майбутнього зроблено  24 квітня 2014 року. Цього дня  на базі Хорольської гімназії (директор Копайгора Микола Миколайович) та Петракіївського НВК (директор Загрива Людмила Михайлівна) Хорольського району відбулося чергове заняття постійно діючого обласного семінару з теми: «Впровадження інноваційних практик у загальноосвітніх навчальних закладах».
Побудова школи майбутнього – надзвичайно важлива ідея, над розвитком якої постійно працює колектив Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, зокрема центр педагогічних інновацій та інформації.
Проведено серію семінарів, конференцій (із 2005 року – більше 10  засідань) для керівників навчальних закладів області, які залучені до інноваційної діяльності із розробки моделей «Школи майбутнього»: «Впровадження педагогічних інновацій у навчально-виховний процес  освітнього закладу як шлях до створення «Школи майбутнього», «Управління процесом упровадження інновацій як фактор створення «Школи майбутнього», «Інноваційні ідеї та технології навчання як основа створення "Школи майбутнього» та ін., на яких сформовано «полтавське рішення» щодо школи майбутнього. Це школа, в якій домінуватиме дух свободи та індивідуальність дитини, з індивідуальним архітектурним рішенням, що нагадує дітям рідну домівку, комфортну для навчання і позаурочної діяльності.
Директори інноваційних шкіл ознайомилися із досвідом впровадження інноваційних практик у  Хорольській гімназії та  Петракіївському НВК.
Директор гімназії Копайгора Микола Миколайович розповів про упровадження державно-громадського управління навчальним закладом (сфера інновації – управління), яке здійснюється  через реалізацію довготривалих проектів:
1. „Школа сприяння здоров’ю”
2. „Школа-родина”
3. „М’яка профілізація”
4. „Проектна діяльність”
5. „Формування моделі компетентного випускника”
6. „Погляньмо разом у майбутнє”.
 Така робота дає можливість розвивати здібності та обдарованість дітей, вдосконалювати професійну і творчу майстерність вчителя за підтримки громади та влади.
Найбільш вдалими є проекти, що вже є реалізованими:
1. БФ „Інтелект” (02.10.2001р.).
2. Співпраця з Корпусом миру.
3. МФ „Відродження”, гранд.
4. Клуб „Сапфір”.
Глобальні:
1. Реконструкція покрівлі.
2. Теплогенераторна на альтернативному паливі.
Перспектива: заміна вікон, утеплення фасаду через проект санації будівлі.
У виступах на семінарі у Хорольській гімназії прозвучали теми: «Інноваційні практики в освіті Хорольщини» «Про організаційно-педагогічні умови профільного навчання на основі впровадження м’якої профілізації» (сфера інновації – освітня система), «Про розвиток інтелектуальної компетентності школярів в умовах інноваційного освітнього середовища» (сфера інновації – зміст навчання), «Про розвиток життєвих компетентностей учнів на основі впровадження моделі «Школа сприяння здоров’ю» (сфера інновації – вихованння )
 У Петракіївському НВК про створення інноваційного виховного середовища в умовах сільського навчального закладу розповіла директор Загрива Людмила Михайлівна.
 Навчальний заклад має свою Програму виховної роботи  «Ключі до успіху», яку розроблено на  впровадження проблеми району «Оновлення змісту методів і форм виховного процесу відповідно до сучасних вимог суспільства».
Допомогти дитині знайти свій ключ до успіху - основне завдання кожного педагога. Цим і пояснюється назва програми виховної роботи з учнями. Робота за такою програмою допоможе учителеві підібрати ключик до успіху кожного учня, і вказати шлях до самовдосконалення.
Програма розрахована на п’ять років 2012 - 2017 р. і призначена для організації виховної роботи з учнями 1-11- х класів.
Змістом програми передбачено залучення учнів до різних видів діяльності за допомогою інноваційних виховних технологій та створення умов для всебічного зростання особистості.   
Очікувані результати:
1. Перетворення навчально-виховного комплексу на співтовариство, яке спільними зусиллями колективу освітнього закладу, батьків, та соціальних інститутів  плекає творчу особистість, формує  людину, яка здатна будувати демократичну державу.
2. Сформованість життєвих компетенцій випускника Петракіївського НВК:
– зріла особистість, якій притаманні любов до Батьківщини, свого народу, своєї родини;
– має високе почуття обов’язку та відповідальності, активну життєву позицію;
– має почуття гідності за свій народ, державу, школу;
– готовий до розбудови демократичного правового суспільства незалежної України;
Дотримується та виконує всі закони своєї держави.
    Має високу моральну культуру, естетичні смаки, ерудицію.
3. Сформованість чіткої життєвої позиції, вміння діяти у конкретній життєвій ситуації відповідно до власних цінностей, ставлень та переконань.
4. Сформованість потреби в здоровому способі життя. Зменшення кількості учнів, які мають шкідливі звички.
Учасники семінару передадуть здобутий досвід своїм колегам у містах та районах області, використовуючи презентаційні матеріали, розроблені  навчальними закладами, РМК, відділом освіти Хорольського району та  рекомендації, ухвалені під час обговорення проблеми.
Г.О.Сиротенко,завідуючий центром педагогічних інновацій та інформації ПОІППО

Учасниця обласного семінару - Малахова Т.І., директор Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ступенів, член постійно діючого обласного семінару з теми: «Впровадження інноваційних практик у загальноосвітніх навчальних закладах». Вже кілька років поспіль у школі реалізується
проект "Школа майбутнього". Проводяться цікаві заходи у школі із залученням громадськості села, органів виконавчої влади: "Історія однієї вулиці", "Тато. мама, я - спортивна сім"я" та ін. Колектив школи є незмінним учасником Дня села, святкових та пам"ятних дат. Під час засідання директорського клубу "Пошук" Малахова Т.І. матиме можливість познайомити керівників шкіл із здобутками своїх колег у Хорольському районі.
К.Курінна, завідуюча РМК


Переглядів: 196 | Додав: Методист | Теги: методична робота з керівниками шкіл, інноваційна та експериментальна роб