Головна » 2011 » Березень » 16 » районний семінар-практикум учителів музичного мистецтва
17:36
районний семінар-практикум учителів музичного мистецтва
11.03.2011 року на базі Артемівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум учителів музичного мистецтва. Учасники семінару на уроці в 5 класі по темі «Весна в житті та мистецтві» шукали відповіді на питання: Як залучити учнів до активного опанування різних видів мистецтв у їх взаємодії? Як сформувати поліхудожню свідомість, культуру, здатність до художньо-творчої самореалізації та художньо-естетичного самовдосконалення? І учитель Ширінова А.П. дала відповідь на ці питання, використавши новітні педагогічні методи, одним з яких є метод проектів. Як і передбачено навчальною програмою, акцент на уроці зроблено на зв’язках музики з мистецтвом слова і візуальним мистецтвом. Учні аналізували, порівнювали та зіставляли музичні, літературні та візуальні образи, засоби виразності.
Кульмінацією уроку був перегляд фрагмента балету І. Стравінського «Весна священна» з наступним його аналізом.
На уроці проводилася належна робота над розвитком вокально-хорових навичок
На наступному етапі Ширінова А.П. провела заняття «Робота з нотним редактором». Учасники семінару з великим задоволенням і цікавістю складали та записували за допомогою комп’ютерної програми «Finale – 2003» складали та записували пісню про весну.
Під час обговорення проблеми «Використання проектної технології на уроках музичного мистецтва» керівник ПДС Чугуєвець О.В. та методист РМК Юрченко Л.Г. ознайомили присутніх із загальноприйнятою класифікацією видів проектів, з рекомендаціями щодо мети, завдань, структури проекту, наголосили на перевагах даного методу, на ролі учителя у проектному навчанні, розкрили етапи планування змісту і ходу роботи, виділили розділи проекту, наголосили на правилах роботи над проектом, ознайомили з основними вимогами до використання методу проектів, результатами та формами представлення матеріалів та презентації проекту.
Були запропоновані статті, новинки фахових періодичних видань з даного питання. Учителями були вироблені методичні рекомендації
Переглядів: 461 | Додав: Методист