Головна » 2013 » Листопад » 7 » Розвиток громадсько-активної школи. Інновації в управлінській діяльності заступника директора з навчально-виховної роботи.
17:35
Розвиток громадсько-активної школи. Інновації в управлінській діяльності заступника директора з навчально-виховної роботи.
            У кінці жовтня  в Чапаєвській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар заступників директорів шкіл з навчально–виховної роботи по темі «Розвиток громадсько-активної школи. Інновації в управлінській діяльності заступника директора з навчально-виховної роботи».
Чапаєвська загальноосвітня школа з 2012 року ввійшла у мережу громадсько-активних шкіл (ГАШ) області. Зусилля адміністрації, колективу школи направлені на те, щоб залучити ресурси громади для освітніх потреб закладу, виховувати учнів через громадсько-корисну діяльність, співпрацювати  з усіма партнерськими структурами, освітніми установами.
Метою семінару є впровадження інноваційної моделі громадсько-активної школи та ознайомлення з технологією трансформації звичайної школи в осередок розвитку громади.
Програма семінару була цікавою та насиченою. Спочатку Світлана Іванівна Кокарева, керівник семінару, ознайомила учасників з моделлю громадсько-активної школи, представила їм власний досвід та роботу колективу Чапаєвської школи, презентувала ідею перетворення школи у просвітницький та культурний центр. Потім запропонувала для учасників тренінг «Створи модель громадсько-активної школи», під час якого заступники намагалися підійти творчо до усвідомлення даного поняття, зрозуміти систему переходу навчального закладу до відповідного статусу.  По закінченню  Чернобай Н.В. та Шаптала Л.С.  провели економічну гру «Ти підприємець?», де кожен учасник визначив ступінь власних можливостей, економічних здібностей та рівень підготовки до  самореалізації в сучасному житті. Помилуватися красою, естетично збагатитися можна було у творчих майстернях «Бісерне сяйво» (Рубан Л.І.), «Українська вишивка» (Бабічева Т.І.), «Модульне орігамі» (Сологуб Н.В.), «Квілінг» (Бандура С.І.), «Деревообробка» (Рубан І.М.), «Образотворче мистецтво» (Баришева В.О.), куди гостинно запросили керівники, діти та сільські майстрині.  Тут були представлені   вишиті бісером ікони, квіти, живописні малюнки та ілюстрації, оригінальні композиції, вироби із дерева, традиційна українська вишивка.
Насамкінець педагогічний та учнівський колектив порадували гостей та жителів села неординарною подією – святом «Історія однієї вулиці», що стало результатом спільного однойменного проекту громади і школи. Гостями цього заходу були  голова сільської ради, мешканці вулиці Гагаріна, батьки, учителі, діти. Родинна атмосфера, тепло і затишок нікого не залишили байдужими у залі.
Під час підведення підсумків учасники семінару вирішили спільно впроваджувати в життя плани розвитку шкіл, розширювати районну мережу громадсько-активних шкіл, налагоджувати партнерські стосунки між навчальними закладами та  громадою, залучати батьків та мешканців села до вирішення соціальних проблем, стимулювати створення і упровадження  інноваційних освітніх програм, надавати інформаційну підтримку з даного питання.
С.Кокарева, заступник директора з навчальної роботи

   Переглядів: 360 | Додав: Методист | Теги: громадсько-активна школа