Головна » 2011 » Вересень » 7 » Шкільні служби порозуміння
09:15
Шкільні служби порозуміння
Шкільні служби порозуміння.
Для нашого суспільства досить актуальною є проблема зростання рівня агресії та злочинності серед неповнолітніх.
Репресивні заходи покарання неповнолітніх, які скоїли правопорушення або злочини, не приносять бажаного результату.
Нині в Україні високу ефективність у справі профілактики підліткової злочинності та асоціативної поведінки серед молоді показують програми відновного підходу або відновні практики.
Упровадження їх, зокрема, може здійснюватися шляхом створення шкільних служб порозуміння.
Делегація нашого району у складі заступника голови районної ради Калаура В.Г., педагогів Соколової Є.В. (Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Стріляної Н.В. (Филенківської ЗОШ І-ІІІ ст.) у травні 2011 взяли участь у міжнародній українсько-польській конференції «Упровадження відновних практик в закладах освіти. Результати та перспективи розвитку шкільних служб порозуміння» у м. Пирятині. А далі з ініціативи заступника голови районної ради Калаура В.Г., за підтримки заступника голови райдержадміністрації Титар С.О., начальника відділу освіти Павленко М.А. на базі Артемівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у червні 2011 року було проведено тижневий тренінг медіаторів – учнів Артемівської, Новокочубеївської, Кочубеївської, Филенківської, Чутівської шкіл та їх наставників (усього 20 чоловік) За підсумками складених іспитів діти та педагоги отримали сертифікати медіаторів шкільних служб порозуміння.
Медіація – це мирний спосіб вирішення конфліктів за допомогою третьої сторони (нейтральної).
Медіатори – це підготовлені підлітки, які допомагають своїм ровесникам розв’язати конфлікти мирним шляхом.
У вересні команда кожної школи почне свою діяльність . У січні на базі Артемівської ЗОШ І-ІІІ ступенів плануємо зібрати круглий стіл з обміну першими здобутками. А далі – поширення (створення) шкільних служб порозуміння у всіх школах району.
Удовиченко В.М., директор Артемівської ЗОШ І-ІІІ ст
Переглядів: 699 | Додав: Методист | Теги: медіація, конфлікти. відносини між підлітками