Головна » 2013 » Січень » 11 » Успіхи по-освітянськи
18:11
Успіхи по-освітянськи
Успіхи по-освітянськи – 2012. Газета «Освіта України» від 24 грудня № 52 

Посадовці МОНмолодьспорту розповідають про визначні події року, що минає
На старті 2013-го, оглядаючись на події року, що минає, ми згадуємо, аналізуємо й оцінюємо наші досягнення – як особисті, так і професійні. Напередодні завершення 2012 року ми запитали у працівників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, відповідальних за різні напрями освіти, про те, які здобутки в галузі освіти цього року вони вважають знаковими.
Запитання, яке ми ставили, було дуже простим: «Яке ваше особисте досягнення у сфері освіти в цьому році ви вважаєте найбільш вагомим? Якими здобутками міністерства ви найбільше пишаєтеся?».
Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег ЄРЕСЬКО:
Мабуть, не варто виокремлювати якійсь мої особисті здобутки, адже ми всі разом робимо одну справу. Тож зупинюся все-таки на тих здобутках Міністерства у 2012 році, які, власне, мені видаються справді знаковими у розвитку української освіти.
Передусім хочу згадати про таке колосальне досягнення, як збільшення кількості дитячих садків в Україні, адже за цим втішним показником стоїть масштабна робота Міністерства спільно з органами місцевої влади. Таким чином ми суттєво зменшили черги на влаштування дошкільнят до дитячих садків.
Що особливо тішить – у нас відтепер відзначається Всеукраїнський день дошкілля, вперше проведений на державному рівні 27 вересня цього року разом з Всеукраїнською асоціацією працівників дошкільної освіти. Під час цього заходу було організовано виставку творчих робіт дітей і працівників дошкільних навчальних закладів з усіх куточків країни, визначено найкращі дитсадки та найкращих вихователів України.
Також важливим здобутком цього року стало оновлення змісту дошкільної освіти – розроблено і прийнято Базовий компонент як новий стандарт дошкілля. Попередній затверджувався ще 14 років тому. Новий документ визначає зміст і структуру дошкільної освіти за його інваріантною і варіативною складовими, в яких закладено перші сходинки наступності й перспективності між дошкільною та початковою ланками освіти на державному рівні. Характерною особливістю прийнятого Базового компоненту є те, що ним зможуть користуватися не лише фахівці, а й батьки, вихователі та всі, хто опікується вихованням дитини, – адже документ написаний не сухою, протокольною, а живою мовою. Також колегія міністерства затвердила Програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», яка стала обов’язковою для впровадження з 1 вересня 2012 року.
Одним із найвагоміших досягнень міністерства у 2012 році особисто я вважаю перехід початкової школи на навчання за новим стандартом: з 1 вересня навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти розпочали учні 1-х класів. Основою стандарту стали компетентістний підхід і здоров’язбережувальні технології. Задля успішного втілення нового стандарту в життя було проведено величезна за обсягом та значенням роботу: створені нові навчальні програми, підготовлені вчителі, конкурсним шляхом відібрані, надруковані і вперше вчасно розвезені підручники. І хоча напередодні нового навчального року ми спостерігали активізацію суперечок щодо доцільності впровадження нового стандарту через якусь, начебто, перезавантаженість, згодом усі отримали змогу переконатися: його реалізація була більш ніж успішною. Діти чудово все засвоюють і розуміють, виправдовуючи всі сподівання, які на них покладалися.
Підвищення рівня знань іноземних мов, вивчення яких усі школярі України розпочали з 1 класу – ще один рішучий крок до вдосконалення якості української освіти.
Розроблення та затвердження нових навчальних програм для 5 – 9 класів стало у 2012 році ще одним вкрай важливим досягненням міністерства. Адже розвантаження змісту від неактуального та застарілого матеріалу, обов’язкова наявність здоров’язбережувального компоненту, відповідність віковим особливостям дитини – це ті нововведення, яких давно потребував сучасний стан освітньої галузі.
Безумовно, унікальним досягненням цього року стало проведення вперше Національного турніру зі шкільного футболу «Ми – господарі Євро – 2012», учасниками якого стали майже 10 тисяч шкільних команд.
Проведення Першої всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа»; Перших всеукраїнських з’їздів вчителів математики та інформатики та багато, так би мовити, «дрібніших» досягнень, якщо розглядати їх у загальнодержавному масштабі. Не менш важливих для української освіти можна було ще згадати, але фундаментальними у 2012 році стали ті, які окреслив.
Людмила Медведська, «Освіта України» № 52 від 24 грудня 2012

Переглядів: 245 | Додав: Методист