Головна » 2011 » Жовтень » 19 » зустріч вчителів історії та правознавства у Чапаєвській школі
10:42
зустріч вчителів історії та правознавства у Чапаєвській школі
Зустріч вчителів історії та правознавства у Чапаєвській школі.
Правова культура суспільства – це різновид загальної культури, який становить систему цінностей, що досягнуті людством у галузі права, й стосуються правової реальності суспільства. Правова культура особи, в свою чергу, характеризує рівень її соціалізації як члена суспільства, ступінь засвоєння нею правових начал державного й соціального життя. Іншими словами, правова культура особи – це її позитивна правова свідомість у дії. Поняття правової культури тісно пов’язане з відображенням правової захищеності як окремої особи, так і всього суспільства.
З цих позицій особливої актуальності набуває проблема формування правової культури школярів, застосування сучасних форм і методів роботи на уроках правознавства та в позаурочний час.
18 жовтня на базі Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ст відбулося засідання РМО вчителів історії, правознавства та етики на тему : «Формування предметно-правових компетентностей та цінності права. Система правовиховної роботи в школі». Семінар відкрила завідуюча РМК Курінна К.М., завідуюча районним методичним кабінетом, яка зазначила,що формування складових правової культури – предметно-правових компетентностей та цінності права покладене на вчителя історії та правознавства. Завдання вчителя полягає у тому, щоб ще в стінах школи сформувати в учнів позитивну правосвідомість та правомірну поведінку, що дасть можливість будувати світ у правовому полі та стане гарантією безпеки у світі. Тому важливість правової освіти сьогодні беззаперечна.
Що таке компетентність, компетентнісно-орієнтоване навчання, які життєво-необхідні компетенції треба сформувати в учня, які правові компетентності зокрема,- на ці та інші питання вчителі знайшли відповідь у ході перегляду комп’ютерної презентації «Формування предметно-правових компетентностей та цінності права»,дискусії та перегляді уроку на тему: «Що таке конституція. Як Конституція врегульовує життя громадян України» у 9 класі, який майстерно провела Чернобай Н.В., вчитель історії та правознавства, вчитель-методист, Відмінник освіти України. Вчителька використала інтерактивну дошку,де учні заповнювали схему, роботу з документом,підручником, учні складали логічний ланцюжок, працювали колективно. Завершили урок «Правовою трибуною», в якій взяли участь дев’ятикласники та вчителі шкіл району. Надія Володимирівна розповіла про методику проведення заходу «Правова трибуна». Третьокласники показали казкову правознавчу вікторину. Чернобай Н.В. та Бойко Н.В. розповіли про систему правовиховної роботи в школі, поділилися методикою організації та проведення Місячника, Тижня правовиховної роботи, а присутні – переглянули презентацію «Організація правовиховної роботи в школі». На завершення семінару вчителі взяли активну участь у обміні досвідом за даною темою. Були вироблені методичні рекомендації.
В роботі семінару взяла участь директор школи Малахова Т.І., вчитель історії, вчитель-методист, Заслужений працівник освіти України. А ще – генератор всіх починань та досягнень педагогічного та учнівського колективів.
К.Курінна, завідуюча районним методичним кабінетом
Переглядів: 438 | Додав: Методист | Теги: правовиховна робота