Головна » Файли » Освіта Чутівщини » Сьогодення освіти

Слово про колегу
[ Викачати з сервера (283.1 Kb) ] 15.09.2015, 11:02
   http://metodika.at.ua/1.jpg  Бендрик Віра Іванівна

Часто можна почути запитання, у чому сутність роботи методиста? Здавалося б, що тут незрозуміло?  Саме слово промовляє за себе. Методист – фахівець з методики. А що таке методика? Якщо в загальному – то це сукупність методів навчання чи певної діяльності. Саме так тлумачать поняття "методист" і "методика" словники. І в цьому тлумаченні вже припускається на голову вищий рівень компетентності методиста від інших працівників  освітянського напрямку діяльності, а також – супутні якості: широкий кругозір, ерудованість, логічне та аналітичне мислення, вміння бачити перспективу, комунікабельність, креативність і, що особливо важливо, грамотність. В освіті давно побутує неофіційне визначення поняття "методист" як "учитель вчителів".

Ось таким вчителем вчителів не один десяток років є Віра Іванівна Бендрик.

Завжди усміхнена, тактовна і ввічлива, а коли потрібно- сконцентрована, вимоглива, справедлива.

Віра Іванівна працювала завідуючою районним методичним кабінетом з 1983 по 1997 роки. Вона стала взірцем для молодих колег. Ерудована, творча, ініціативна, відповідальна. Цього вимагала і від підлеглих. Завжди коректна, доброзичлива, поважала думку інших. За час роботи сформувала колектив однодумців та сприятливий мікроклімат.

Роботу методичної служби намагалася перебудувати. Відзначалася високим рівнем фахової підготовки, загальною культурою, науковим підходом до реалізації інновацій, творчістю в організації методичної роботи, яку планувала і організовувала на діагностичній основі, з врахуванням потреб і можливостей педагогів.

Уміло здійснювала керівництво методичною роботою, активізувала методистів на забезпечення методичного супроводу навчально-виховного процесу та підвищення професійної майстерності педагогів. Прагнула заохотити, викликати у кожного колеги інтерес до роботи, бажання досягти результатів.

У пам’яті директорів шкіл та заступників директорів надовго залишаться семінари-практикуми, які проводила Віра Іванівна і які відзначалися науковістю, високою продуктивністю та практичною спрямованістю

У результаті тісної співпраці райметодкабінету та відділу освіти було розроблене Положення про атестацію закладів освіти( шкіл і дошкільних закладів у Чутівському районі( 1993 р) та конкретні примірні критерії оцінювання роботи за різними напрямками: рівень навченості, рівень вихованості, керівництво і внутрішкільний контроль; психологічний мікроклімат, підвищення педагогічної майстерності, техніка безпеки й охорона праці, наступність початкової школи та дошкільного навчального закладу, координація закладів у мікрорайоні та інші) Цими важливими документами користувалися керівники закладів освіти не тільки в нашому районі, а й в інших областях.

Цікавими, веселими та нетрадиційними у ті роки були і відзначення професійних свят.

Сьогодні Віра Іванівна – заступник директора з навчально-виховної роботи  Артемівської школи. Такі ж цікаві  та нестандартні методичні заходи, системна робота з реалізації теми : «Інноваційна діяльність навчального закладу в умовах компетентнісного підходу». І сьогодні методична робота в школі базується на діагностичній основі, що забезпечує індивідуальний підхід до освітніх проблем кожного вчителя. Крім того, її структура забезпечує здійснення аналітичної роботи по декількох проблемах: робота над методичною темою, інноваційна діяльність, розвиток інтелектуальних, творчих здібностей учнів, підвищення професійної майстерності. Разом з тим учителі висловлюють свої пропозиції, продукують ідеї щодо розвитку школи, поліпшення результативності навчального процесу, що знаходять своє втілення у методичних проектах, напрямах подальшого удосконалення навчального процесу.

А ще Віра Іванівна творча особистість: малює, чудово шиє і вяже. Вона хороша мама і дружина. Особлива атмосфера і на уроках вчителя географії та економіки Бендрик В.І.

Сучасні умови діяльності навчальних закладів ставлять дуже багато вимог до особистісних і професійних якостей, компетентності як вчителів, так і методистів. І хоча праця цих фахівців сьогодні явно недооцінена, проте вони мають постій­но дбати про самовдосконалення, підвищення своєї професійної майстерності. І зробити це не так уже й складно - потрібно лише любити свою справу., так як її любить наша колега.

Вітаючи Віру Іванівну з поважним ювілеєм, колектив районного методичного кабінету дякує їй за творчу співпрацю і бажає :

В честь ювілейного Вашого дня

Для Вас — щонайкращі наші слова:

Бажаєм здоров'я многая літ,

Хай довгим і сонячним буде Ваш вік,

Хай злагода буде, хай буде любов,

Хай тисячу раз повторяться знов

Хороші, святкові і пам'ятні дні,

Хай сонце всміхається Вам у житті.


Категорія: Сьогодення освіти | Додав: Методист | Теги: методична робота з вчителями
Переглядів: 611 | Завантажень: 10
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]